Туристично-пізнавальний збір для дітей ветеранів
![](http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2019/10/josypivskyj-stavok.jpg)
28 вересня відбувся безпрецедентний за своїми масштабами та насиченістю захід за проєктом боярської громади «Громадський простір» у рамках проєкту «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей», що впроваджує Міжнародна організація з міграції (МОМ) за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Туристично-пізнавальний збір передбачав насичену пізнавальну, спортивно-туристичну і психологічно-реабілітаційну програму.
Відчайдушна команда організаторів об’єднала членів Ініціативної групи проєкту, представників Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення, Боярського туристичного клубу «Іскра», Громадських організацій «ВелоБоярка», «Центр розвитку громад», «Мужність Холодного Яру».
Захід було проведено для дітей ветеранів 10-16 років та їх батьків. Після набору груп з числа бажаючих ветеранів право долучитися до заходу було надано іншим категоріям: дітям із сімей ВПО тощо.
Види діяльності та локації:
Організаційний штаб
![](http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2019/10/orgkomitet.jpg)
Від ЦСПР: члени ініціативної групи від Боярської громади за проєктом «Громадський простір» Ангеліна Лахтадир, Оксана Скарженюк, (ІГ), Ольга Гоголь, Марія Кириленко.
Від Боярського туристичного клубу «Іскра»: Олександр Косяченко, член ІГ; Олександр Степаненко.
Від ГО «Боярське товариство сприяння обороні України»: Олексій Оришич, ветеран, член ІГ; Артем Науменко, Олексій Бражнік.
А також – Дмитро Жигінас, ГО «ВелоБоярка», Анатолій Мотренко, ветеран; ГО «Мужність Холодного Яру»; Юрій Данильчук, ветеран; Андрій Басалай, ветеран.
Прибирання перед заходом – Члени ініціативної групи представники ЦСПР та ГО «Центр розвитку громад». Марія Кириленко, Ольга Доманіна, Оксана Коннорова, Ольга Гоголь.
![](http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2019/10/prybyrannya.jpg)
Екскурсія екологічною стежкою – дізналися про флору і фауну боярського лісу. Дмитро Жигінас, ГО ВелоБоярка
![](http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2019/10/ekskursiya1.jpg)
Краєзнавча локація – отримали інформацію про свій рідний край, своє місто. Ірина Левинська, Боярський краєзнавчий музей.
![](http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2019/10/krayeznavcha-lokacziya.jpg)
Екологічна – в ігровій формі вчилися правильно сортувати сміття, берегти природу. Альона Сірант, член ІГ.
![](http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2019/10/ekologichna-lokacziya.jpg)
Скеледром – отримували базові навички скелелазання. Дмитро Жигінас, ВелоБоярка
![](http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2019/10/skeledrom.jpg)
Орієнтування – здобували навичок спортивного орієнтування на місцевості. Олександр Косяченко, БТК «Іскра», член ІГ
![](http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2019/10/oriyentuvannya.jpg)
Рафтинг – знайомилися з правилами веслування. Олександр Степаненко, Анатолій Сухецький, БТК «Іскра».
![](http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2019/10/raftyng2.jpg)
Зіплайн – вчилися мотузковій переправі. Андрій Басалай, Ростислав Скрипка, Анатолій Сухецький, БТК «Іскра»
![](http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2019/10/ziplajn.jpg)
Наметове містечко – вчилися розкладати і збирати намети. Анатолій Сухецький, БТК «Іскра».
![](http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2019/10/nametove-mistechko.jpg)
Польова кухня – Анна Яценко, Оксана Скарженюк, ЦСПР, члени ІГ; Тетяна Бондаренко, ЦСПР; Дмитро Кулябін, ветеран, член ІГ.
![](http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2019/10/polova-kuhnya.jpg)
Медична локація – Наталія Гусейнова, ЦСПР.
![](http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2019/10/medychna-lokacziya.jpg)
Психологічно-реабілітаційна локація «Я можу» – Оксана Коннорова, Надія Величко. ЦСПР, члени ініціативної групи.
![](http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2019/10/psyhologichna-lokacziya.jpg)
Військова локація – вчилися безпечному поводженню зі зброєю. Олексій Оришич, ветеран, член ІГ, ГО «Боярське товариство сприяння обороні України»; Дарина Оришич, член ІГ.
![](http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2019/10/vijskova-lokacziya.jpg)
Патріотична локація– Анатолій Мотренко, ветеран; Євген Скрипка, ГО «Мужність Холодного Яру».
![](http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2019/10/patriotychna-lokacziya.jpg)
Діти отримали маршрутні листи, в яких відмічалося проходження усіх локацій. У захваті були всі – і діти, і підлітки, і їхні батьки. Ветерани, члени сімей ветеранів, представники громади – всі були об’єднані спільною діяльністю. Батьки дітей долучилися до організаційної діяльності: опікувалися групами дітей, допомагали керівникам локацій. Це була спільна соціально корисна діяльність, що сприяла об’єднанню громади.
![](http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2019/10/ekskursiya2-1.jpg)
Усім настільки сподобався захід, що всі присутні мріють про повторення, але цього разу вже із ночівлею. Надане МОМ та ЄС в рамках проєкту спортивно-туристичне спорядження багато років слугуватиме боярській громаді та сприятиме реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей у громаду.
Спортивно-туристичне спорядження, надане МОМ та ЄС
![](http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2019/10/pohyly-2019.jpg)
![](http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2019/09/levkas5.jpg)