Інформаційна карта для учасників АТО щодо забезпечення технічними й іншими засобами реабілітації в Україні.
ЯКІ ПРАВОВІ ПІДСТАВИ?
Механізм забезпечення учасників АТО технічними й іншими засобами реабілітації визначено Порядком забезпечення технічними й іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 (далі – Порядок забезпечення ТЗР).
Порядком забезпечення ТЗР передбачено першочергове безплатне забезпечення учасників АТО технічними й іншими засобами реабілітації незалежно від встановлення інвалідності на підставі рішень військово-лікарських комісій.
ЯКИМИ ЗАСОБАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ МОЖНА СКОРИСТАТИСЬ БЕЗКОШТОВНО?
- основні види ТЗР: протезно-ортопедичні вироби (системи ортезів на хребет, системи ортезів на верхні та нижні кінцівки, системи протезів верхніх і нижніх кінцівок, ортопедичне взуття);
- спеціальні засоби для самообслуговування та догляду (наколінники, налокітники, рукавиці, подушки протипролежневі, крісла-стільці туалетні, сидіння на унітаз, сидіння для ванни та душу, підставки для ванни);
- засоби для пересування (крісла колісні кімнатні та дорожні, крісла колісні з електричним приводом);
- допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходунки);
- меблі й оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци протипролежневі, перила та поручні, брусся, опори, поручні).
- учаснику АТО або його законному представнику необхідно подати документи до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання учасника АТО або фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік (для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території).
ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ РЕАБІЛІТАЦІЇ?
Перелік необхідних документів для отримання ТЗР:
- паспорт (копія та оригінал);
- ідентифікаційний код (копія та оригінал);
- рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу у забезпеченні необхідним виробом;
- витяг із наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в АТО (для учасників АТО, яким не встановлено інвалідність).
ЯК МОЖЕ ДОПОМОГТИ СЛУЖБА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ?
Працівники органів соціального захисту населення:
- нададуть ґрунтовну консультацію щодо забезпечення ТЗР;
- ознайомлять із каталогами ТЗР;
- ознайомлять із відповідним переліком протезно-ортопедичних підприємств, які виконують індивідуальні заявки на безкоштовне виготовлення ТЗР;
- видадуть направлення на забезпечення необхідними ТЗР. Учасник АТО (його законний представник) сам обирає протезно-ортопедичне підприємство, на якому буде проведено протезування (ортезування) або забезпечено необхідним технічним засобом реабілітації.
- на обраному заявником підприємстві буде проведено огляд учасника АТО та подальший супровід із надання протезно-ортопедичної допомоги.