Інформаційна карта для учасників АТО щодо протезування (ортезування) виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні
ЯКІ ПРАВОВІ ПІДСТАВИ?
Протезування учасників АТО в Україні здійснюється за рахунок коштів державного бюджету та є першочерговим незалежно від встановлення інвалідності на підставі рішень військово-лікарських комісій.
Механізм такого забезпечення визначений Порядком протезування й ортезування виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в АТО та/або забезпеченні його проведення (здійсненні заходів, пов’язаних із попередженням, виявленням і припиненням терористичної діяльності) і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 518 (далі – Порядок).
За новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, учасники АТО забезпечуються протезуванням через Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників АТО (далі – Служба).
ЯКИМИ ПОСЛУГАМИ ПРОТЕЗУВАННЯ МОЖНА СКОРИСТАТИСЬ?
Порядком передбачено:
- безплатне забезпечення учасників АТО протезуванням (ортезування) виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, включаючи витрати на проїзд, проживання, харчування учасника АТО та супроводжуючої особи (у разі потреби);
- оплату витрат на заміну куксоприймача та оплату післягарантійного ремонту протезного виробу;
- безплатне забезпечення лікувально-тренувальним протезом у разі необхідності, виготовленим вітчизняним виробником, на строк, необхідний для формування кукси (1-12 міс).
ЯКА МАКСИМАЛЬНО ДОПУСТИМА СУМА ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ?
Вартість заміни приймальної гільзи (куксоприймача) та післягарантійного ремонту протезно-ортопедичного виробу підвищеної функціональності не може перевищувати 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня року, в якому прийнято відповідне рішення (на цей час це 206 700,0 грн).
У разі перевищення встановолених розмірів грошової допомоги учасник АТО або його законний представник може здійснити доплату різниці за рахунок власних коштів або інших не заборонених законодавством джерел шляхом перерахування відповідних коштів на спеціальний рахунок Служби, відкритий у Казначействі, для їх подальшого перерахування закордонному підприємству, що здійснюватиме протезування (ортезування).
КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ З ПИТАНЬ ПРОТЕЗУВАННЯ?
Учасник АТО або його законний представник подає документи особисто або надсилає поштою на адресу Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001.
ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ ПРОТЕЗУВАННЯ?
Перелік документів, які подаються до Державної служби України з питань ветеранів війни та учасників АТО:
- заява;
- копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
- копія ідентифікаційного коду (крім фізичних осіб, які відмовилися від отримання ідентифікаційного коду та мають відповідну відмітку у паспорті);
- направлення на забезпечення технічними й іншими засобами реабілітації, видане відповідно до Порядку забезпечення ТЗР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321, яке учасник АТО отримує у структурному підрозділі з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік (для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території);
- рішення військово-лікарської комісії про потребу у протезуванні (ортезуванні);
- витяг із історії хвороби;
- фото та відеоматеріали кукси та наявного об’єму рухів.