Як зустріти ветерана? ЦСПР працюватиме за україно-швейцарським проєктом – ЦСПР. Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення

Як зустріти ветерана? ЦСПР працюватиме за україно-швейцарським проєктом

Києво-Святошинський ЦСПР у співпраці з ГО «Центр розвитку громад» розпочинає діяльність за проєктом «Як зустріти ветерана», який буде реалізовано в межах проєкту «Психічне здоров’я для України» (MH4U) за підтримки Швейцарії.

Мета проєкту: Підготувати до зустрічі з демобілізованими сім’ї військових, працівників Боярської міської ради, виконкому, лікарів, освітян, бібліотекарів, членів тероборони, поліціянтів шляхом проведення 20 тренінгових занять протягом липня-жовтня 2023 року.

Проєкт буде реалізовано у співпраці з ГО “Центр розвитку громад” за сприяння Боярської міської ради.

Актуальність проєкту: Участь наших вояків у активних бойових діях призводить до неминучих трансформацій особистості, впливає на ментальність, зміну ціннісних орієнтирів та загального ставлення до життя. Бійці повертаються додому в різному фізичному та психічному стані. Рідні та громада в цілому не завжди готові до зустрічі демобілізованого, не знають, що від нього чекати, як уникати гострих кутів, як не викликати раптовий напад агресії, як поводити себе під час можливих конфліктів тощо. Недостатнє розуміння стану демобілізованого та брак знань, як себе правильно з ним поводити, призводять до конфліктів у сім’ях (аж до розлучення), конфліктних ситуацій на прийомах в органах місцевого самоврядування та комунальних закладах. Як крайні негативні наслідки неготовності громади до зустрічі ветерана часом трапляються трагічні події: суїциди, агресивні дії з застосуванням зброї тощо. Потрібно готуватися до зустрічі з ветеранами, зокрема з тими, що матимуть інвалідність, контуженими, хворими, з ознаками ПТСР тощо.

За проєктом будуть здійснені такі роботи:

Будуть розроблені:

  • 3 види тренінгових занять: для дорослих членів сімей військових; для дітей військових, для представників органів самоврядування та установ, працівники яких за родом своєї діяльності спілкуються з ветеранами;
  • інформаційні матеріали за темою проєкту та сформовані інформаційні пакети для розповсюдження між учасниками тренінгів.

Будуть проведені: 

  • 8 тренінгових занять для дорослих членів сімей;
  • 2 заняття для дітей «Я готуюсь зустріти тата»;
  • 3 тренінгові заняття для працівників органів місцевого самоврядування м. Боярка;
  • 7 тренінгових занять для працівників органів місцевого самоврядування старостинських округів Боярської міської територіальної громади.

Хід реалізації проєкту буде висвітлюватися на інформаційних ресурсах партнерів та в соціальній мережі Facebook.

image_pdfimage_print