На базі ЦСПР реалізовано проєкт “Панно доброти” – ЦСПР. Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення
ВПО,  Вразливі категорії,  Діяльність,  Підтримка й турбота,  Проєкти

На базі ЦСПР реалізовано проєкт “Панно доброти”

20 серпня 2022 року в Боярському ЦСПР відбувся завершальний святковий захід за проєктом «Панно доброти», який було реалізовано силами ГО «Центр розвитку громад». Керівниця проєкту – Ольга Доманіна, художниця – Анна Кшановська. За проєктом представниками різних верств Боярської громади було створено велику картину, яка символізує щирий душевний порив подарувати свої добрі світлі почуттями іншим, а також об’єднати дуже різних людей у спільному бажанні творити добро.
Загалом відбулося 10 майстер-класів, які поєднували творчі заняття з художницею Анною Кшановською та роботу з психологом із загального налаштування учасників на світлий позитивний настрій. У реалізації проєкту взяли участь 77 осіб, деякі з них працювали по три-чотири рази. Серед творців картини були члени сімей ветеранів, вимушені переселенці, волонтери, люди з інвалідністю… Долучилися до роботи над картиною також постійні відвідувачі ЦСПР – члени групи психологічної підтримки «Вільна хвиля», сімейного клубу «Крилаті», розмовного клубу «Українська весело».
Цікаво було спостерігати, як картина під час колективної роботи ніби почала жити своїм життям: початковий задум змінювався на очах. Проєкт було виграно ще до гарячої фази війни, тож автори планували, що картина символічно зображатиме ландшафт Боярської територіальної громади. Але трагічні сторінки нашої сучасної історії України внесли свої корективи – на змісті картини помітно відбилася робота над нею вимушених переселенців. Тож замість боярських озер з’явилося Чорне море з вітрильниками, довжелезний міст, неозорі поля, ліси, різноманіття природи й буяння кольорів.

Проєкт «Панно доброти» було реалізовано за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)», що співфінансується Європейським Союзом та Британською Радою в Україні за адміністрування ГО «Міцна громада».

image_pdfimage_print