Семінар з працевлаштування для ветеранів АТО

19 травня 2018 року в Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення (м.Боярка) відбувся практичний семінар «Господар своєї долі: як знайти роботу та професію до душі». Захід було організовано та проведено для ветеранів АТО та членів їхніх сімей, але до участі були запрошені всі зацікавлені.
Від організаторів заходу – Києво-Святошинського ЦСПР – участь у семінарі взяли директор Центру Ангеліна Лахтадир, психолог Ольга Доманіна, керівник інформаційно-аналітичної служби Марія Кириленко.
На семінарі головними доповідачами були представниці Центру практичної допомоги захисникам України AxioS, який спеціалізується на допомозі ветеранам у пошуку роботи й працевлаштуванні. У Центрі AxioS працюють айчари, профорієнтологи, психологи, юристи, які допомагають розібратися в собі та знайти справу до душі. Спираючись на світовий досвід, фахівці Центру привертають увагу як демобілізованих, так і працедавців до важливості використання військового досвіду у професійному зростанні ветеранів. Спираючись на досвід іноземних фахівців США, Ізраїлю та Грузії, вони розробили програму соціалізації та реінтеграції бійців з урахуванням особливостей війни в Україні.
Про профорієнтацію та про те, як зробити перші самостійні кроки у вирішенні проблеми вибору та пошуку роботи розказала працівник Центру AxioS Тамара Бунтова. Вона наголосила на необхідності сказати собі правду і визначитися, чи те, чого ви прагнете, потрібно саме вам. Чи, може, ви просто відгукуєтеся на бажання рідних, очікування соціуму та певні соціальні стереотипи. Важливо також оцінити наявні ресурси та надбання минулих років – професійний досвід у різних сферах, набуті під час служби навички, колишнє хобі… А ще – з урахуванням доходу сім’ї окреслити економічні потреби, щоб зрозуміти, яка заробітна плата є мінімально прийнятною. А тоді – маленькими кроками рухатися до своєї мети…
Однією з ветеранами мовою розмовляла з присутніми Наталія Борисовська, у недавньому минулому кадровий військовий, учасник АТО, а нині менеджер з персоналу Центру AxioS. Насамперед вона радить ветеранам зняти форму, перестати жаліти себе, не зловживати спиртним та звертатися до професіоналів по допомогу у пошуку роботи. Пані Наталя навела зі своєї практики багато прикладів вдалого працевлаштування ветеранів, у тому числі за кордоном.
Від Києво-Святошинського районного центру зайнятості участь в практичному семінарі взяла провідний фахівець з питань зайнятості Людмила Чоповська, яка висвітлила широкий спектр послуг, що надаються Центром зайнятості ветеранам АТО та іншим верствам населення. Центр зайнятості надає кваліфіковані консультації, пов’язані з працевлаштуванням, проводить психодіагностичне тестування з вибору професії, допомагає пройти професійну підготовку або перепідготовку, підвищити свою кваліфікацію з перспективою подальшого працевлаштування; отримати додатковий заробіток шляхом участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру; визначитися з перспективою організації власної справи. Людмила Олексіївна також повідомила, що віднині можна звертатися до будь-якого центру зайнятості без прив’язки до місця реєстрації.
Фахівець з працевлаштування ЦСПР, психолог Ольга Доманіна висвітлила весь спектр послуг, які надає ветеранам Центр соціально-психологічної реабілітації населення безпосередньо з питань працевлаштування та задля вирішення дотичних проблем.

Послуги ЦСПР для тих, хто шукає роботу:
• Виявлення психологічних проблем, які перешкоджають конструктивному налаштуванню на пошук роботи, подолання психологічного безробіття.
• Виявлення та допомога у подоланні сімейних проблем, які збільшують напруження в сім’ї та ускладнюють процес пошуку або зміни роботи.
• Зняття загальної психологічної та фізичної напруги: релаксаційний масаж, тілесні вправи, навчання способам розслаблення.
• Вторинна профорієнтація: діагностика професійних вподобань, визначення нової професії, допомога в пошуку шляхів перекваліфікації , інформування про пільги при перепрофілюванні.
• Формування вміння презентувати себе перед роботодавцем: навчання складати резюме, правильно триматися, успішно проходити співбесіди.
• Підтримка зв’язку з Центром зайнятості та конкретними роботодавцями.
• Заходи з соціалізації демобілізованих: допомога в пошуку видів активного відпочинку та хобі. Залучення до заходів Центру тощо.

По завершенні семінару, присутні мали змогу отримати відповіді фахівців на особисті питання та записатися на індивідуальні консультації.


 

Ще за темою: