Пам’ятка бійцям АТО. Профілактика ПТСР

Дорогий захисник України!
В зоні бойових дій та в період відновлення:

167777

1. Починай свій ранок зі склянки теплої води! Щоденне вживання питної води, краще теплої, із розрахунку 30-40мг на 1 кг ваги виводить з твого організму токсини.

2. Намагайся щодня вживати здорову їжу: свіжі овочі і фрукти, продукти бджільництва, домашній сир тощо. Твоєму організму вкрай необхідні вітаміни, мікроелементи,амінокислоти.

3. Щоб сон твій був кращий і ти міг відновитися, будь ласка, відмовся від кави і чаю.

4. Людям, які переживають психотравмуючу подію, повністю протипоказаний алкоголь (горілка, вино, пиво). У випадку вживання цих напоїв ти ризикуєш стати в мирний час надмірно дратівливим, агресивним, алкогольнозалежним, що може зруйнувати тебе і твою родину.

Під час бойових дій вживання алкоголю може спричинити невиконання бойового завдання, нанести непоправну шкоду тобі і твоїм бойовим товаришам, навіть привести до загибелі.

5. Не забувай відпрацьовувати кілька разів на день заспокійливе дихання: вдихаємо носом,а видихаємо ротом. Видих має бути довший, аніж вдих (або «квадратне дихання»).

6. Для профілактики надмірного збудження або заспокоєння кілька разів на день пий таку суміш: 15капель настоянки валер’янки, 15 крапель пустинника і 15 крапель глоду (до 30 діб).

7. Щовечора або після стресової події роби вправи для розслаблення м’язів плечового пояса: розминай м’язи плечей, шиї; розтирай руки, ноги. Попроси товариша зробити тобі масаж. Використовуй комплекс вправ «Ключ Алієва» (їх можна знайти в Інтернеті).

8. Щоб твій сон був міцний, роззуйся, помий ноги, спи босоніж без взуття і шкарпеток.

9. Якщо є можливість, двічі на день обливайся холодною водою.

10. Щоранку, а також при зустрічі вітайтеся один з одним словами «Доброго дня!» чи «Доброго здоров’я!» це відразу впливає  на позитивний емоційний настрій на день.

11. Якщо ваш товариш засмучений, не проходьте мимо, запитайте: « що сталося», «як ти себе почуваєш», «що можеш зробити для себе зараз, щоб покращився твій настрій».

12. Навіть у найважчій ситуації можна зробити для себе і своїх друзів щось приємне (чи бодай помріяти про це).

13. Якщо так сталося, що тобі нема до кого звернутись за порадою або допомогою, у будь-який час дня і ночі на твій дзвінок чекають. Зателефонуй на якийсь із зазначених нижче номерів і отримай корисну длясебе інформацію і підтримку.

099-632-18-18; 063-609-30-03;068-770-37-70

14. Знаходь час для молитви. Молитися можнапросто, багато разів повторюючи «Господи, Ісусе Христе, сину Божий, помилуймене грішного» або тільки «Господи, помилуй».

15. Звернися до психолога!

Щоб зберегти Україну,збережи своє здоров’я!


 

Ще за темою: