День волонтера в ЦСПР – ЦСПР. Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення
Ветеран у громаді,  Діяльність,  Соціальна активність

День волонтера в ЦСПР

5 грудня вся країна вшановує волонтерів – активних, відчайдушних людей, які безкорисно працюють у будь-якій сфері, де потрібна їхня допомога. Цього дня в Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення відбувся душевний захід «Творімо добро разом!».
Центр зібрав різних людей, які об’єдналися навколо таких цінностей, як взаємодопомога, добрі справи, чуйність, небайдужість. Серед гостей ЦСПР були ті, хто з часів Революції гідності провадить системну волонтерську діяльність і ті, хто зовсім недавно приєднався до волонтерського руху. Серед присутніх були також члени клубу ветеранів АТО «Переможець», які прийшли подякувати боярським волонтерам.
Захід почався з молитви за волонтерів та наших вояків від настоятеля Свято-Покровської парафії УАПЦ м. Боярка митрофорного протоієрея, волонтера та військового капелана Димитрія Присяжного.
Директор ЦСПР Ангеліна Лахтадир привітала всіх присутніх, познайомила з тими, хто був у Центрі вперше.
Психолог Ганна Яценко запропонувала присутнім доповнити фрази: «Я поважаю активних людей за…», «Я найбільше мрію про…», «Нас усіх об’єднує…» та ін. Відповіді нікого не залишили байдужими. Майже всі говорили про необхідність об’єднання, про те, що не можна опускати руки, коли в країні йде війна і наші чоловіки не повернулися до своїх домівок. А ще – про те, як багато волонтерської роботи і мирній території також. Учасники АТО дякували волонтерам за їх працю і просили берегти себе.
У програмі заходу був святковий вернісаж художньої студії “Цілющі барви” (керівник – Анна Кшановська-Орлова). Цікаво, що виставка була розміщена на тих самих стендах, на яких зазвичай плетуться в Центрі маскувальні сітки на фронт. Присутні зауважили, що це вкрай символічно: від війни – до миру. Анна Кшановська – теж волонтер. Крім допомоги тим, хто перебуває в зоні АТО, вона неодноразово проводила майстер-класи з малювання маслом для учасників АТО та членів їхніх родин (і саме цю категорію полюбляє найбільше). Її діяльність – приклад того, що найбільш ефективним у волонтерській діяльності можна бути в сфері, яка тобі найбільш близька. Цього ж дня відбувся невеличкий спільнокошт для хворої на рак дитини. Присутні викупили одну з картин, яка відтепер залишиться в Центрі (автор – Анна Кшановська).
Потім було чаювання, тепле спілкування, обмін думками і пропозиціями. Всім знайшлося, що сказати, чим поділитися, привітати одне одного, поговорити про плани на майбутнє. А особливою святковою родзинкою стали українські пісні у виконанні психолога ЦСПР Надії Могилевської та всіх присутніх.
Святкові заходи до Дня волонтерів в ЦСПР – це багаторічна добра традиція, і щороку таке зібрання має зовсім інакший формат. Ось і цього року зібрання геть відрізнялося від усього, що ми бачили раніше, – живопис, презентація під свічки, пісні у супроводі гітари… Навіть цікаво – а що спеціалісти Центру вигадають наступного року? Хоча ми знаємо, що залишиться незмінним – невимушена атмосфера, тепле душевне спілкування і глибока повага до волонтерської діяльності.

 

image_pdfimage_print