«Без зайвих прикрас» – остання фотосесія за проектом «Сімейний портрет». – ЦСПР. Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення

«Без зайвих прикрас» – остання фотосесія за проектом «Сімейний портрет».

7 жовтня 2017 року відбулася четверта, остання фотосесія за проектом «Сімейний портрет: фотографії родин учасників АТО» (за співфінансування Британської ради та Боярської міської ради). Виконавець проекту – ГО «Центр розвитку громад»: голова правління – Ольга Доманіна, керівник проекту – Ангеліна Лахтадир, координатор проекту – Ольга Красота, фотограф – Мар’яна Зав’ялова. Знову проект гостинно приймав Києво-Святошинський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Ця фотосесія вирізнялася тим, що не використовувалися жодні зовнішні ефекти, декорації, костюми. Вся увага концентрувалася на сім’я. Тому і назва у фотосесії така «Без зайвих прикрас». Назва досить умовна, оскільки територія екологічного центру дарує багато мальовничих затишних куточків.Насправді було заплановано 3 фотосесії, але не всі сім’ї змогли взяти участь у попередні рази (робота, хворі діти тощо). Тому довелося залучити власні ресурси і влаштувати позапланову фотосесію та не лише закарбувати у вічності ще 5 сімей, що зголосилися, але й зробити фото ще однієї сім’ї, волонтерів АТО Юлії Апостолової (Боярка, «Волонтерська сотня») та Світлани Доманчук (ГО «Життя після АТО») та навіть декілька груп учасників АТО, які (поза проектом) захотіли мати спільні з побратимами групові фото. Це прекрасно, коли проект виходить за заплановані рамки, починає жити своїм особливим і неповторним життям. Не всі проекти залишають після себе матеріальні результати. «Сімейний портрет» – це проект, який залишить по собі пам’ять на роки, увійде в історію Боярки, громадської організації «Центр розвитку громад» та в сімейну історію більш, як 30 родин нашого міста.
З відгуків:
«Безмежна подяка активістам, фотографу та всім причетним за таку чудову ідею – родинні фотосесії воїнів. Цікаво, весело, а головне – пам’ять на все життя. Особисто для мене це здійснення мрії».

image_pdfimage_print