Жанталай Наталія Валентинівна – психолог, пісковий психотерапевт

Жанталай Наталія Валентинівна – психолог, сімейний психолог, пісковий психотерапевт.  Ведуча психотерапевтичної групи співзалежних родичів алко- та наркозалежних.

Досвід роботи:

 2009 – теперішній час – психолог Києво-Святошинського Центру соціально-психологічної реабілітації населення

Освіта:

 2004 – 2010 – Університет ім. М.П. Драгоманова, соціальний педагог та практичний психолог.

Додаткова освіта:

2009 – 2010  – авторська просвітницька програма «Дитяча практична психологія», сертифікат,180 год.

2011 – «Теоретичні и практичні основи психологічного консультування», свідоцтво про підвищення кваліфікації (Всеукраїнський інститут інтегративної психології та психотерапії) 37 год.

2010 – 2013 –  повний курс за напрямком «Піскова психотерапія». (Асоціація психотерапевтів і психоаналітиків України, Секція піскової психотерапії)  230 год.;

2012 – 2013 –  «Основи наративного консультування» (Інститут психології ім. Г.С. Костюка), 65 год.

2013 – «Професійний ріст та особистісний ресурс спеціалістів, які працюють з сім’єю в пренатальний період» («Асоціація свідомого батьківства»).

2014 – семінар «Допомога дітям, які мають порушення прив’язаності» (Міжнародний центр розвитку і лідерства).

2014 – тренінг “Створення та проведення терапевтичних груп для дітей та підлітків, які пережили травму (Міжнародний центр розвитку і лідерства).

2014 – практичний семінар «Особливості роботи з військовими та їх сім’ями» (Психологічна служба майдану, С.Камінська).

2014 – тренінг «Створення мереж підтримки». (Міжнародний центр розвитку і лідерства, Ольга Байдарова).

2014 – семінар «Гостра травма та ПТСР: психологічний та нейрофізіологічний аспекти» (Міжнародний центр розвитку і лідерства, Наталія Цезар).

2014 – семінар «Метафоричні карти в роботі психолога» (С. Камінська).

2014 – семінар «Посттравматичні розлади особистості» (В. Кочубей).

2014 – практичний семінар «Особливості роботи  з військовими та їх сім’ями» (Психологічна служба майдану).

2014 – тренінг «Особистісні кордони – як зберегти себе» (Міжнародний центр розвитку і лідерства, Любов Лоріашвілі).

2014 – тренінг «Робота з травмою у дітей» (Міжнародний центр розвитку і лідерства, В. Ейдеміллер).

2014 –  практичний семінар «Пошук ресурсів» (Канадське посольство).

2015 – тренінг «Психотравма» (Посольство держави Ізраїль в Україні).

2016 – семінар «Робота з ускладненим горюванням, клінічні аспекти» (Центр по роботі з тяжкими втратами, норвезькі фахівці).

2017 – “Подолання психотравми: арт-терапія, альтернативні методи вирішення конфліктів, педагогічно-терапевтична підтримка у надзвичайному стані”, Арт-терапевтична асоціація, м.Київ.

2018 – вивчає cистемну семейну психотерапію у Першій київській школі психотерапії. 

2018 – семінар “На шляху до інклюзії” (Autism Ukraine)

2019 – курс “Пропедевтика психіатрії” (Українська спілка Психотерапевтів (УСП)

Підходи, методи, техніки: піскова психотерапія, поведінкова психотерапія, когнітивна психотерапія, наративне консультування, арт методики, діагностичні методики.

Робота з проблемами:

 • Ставлення до себе та до оточуючих (побудова кордонів; складнощі з проживанням та вираженням почуттів, емоцій);
 • Сімейні стосунки;
 • Емоційна залежність та співзалежні відносини;
 • Конфліктні ситуації;
 • Шкільне цькування (булінг);
 • Депресивні стани;
 • Втрата близької людини;
 • Тривожні розлади (фобії, панічні атаки);
 • Психосоматичні розлади;
 • Залежності та розлади, пов’язані із споживанням їжі (анорексія, булемія);
 • Відсутність цілей, сенсу життя;
 • Питання самореалізації.

З ким працюю: Дорослі, діти, підлітки

Контакти:

 E-mail: nzhantalay@ukr.net

Tel.:  Для запису на консультацію дзвонити заступнику директора ЦСПР за тел. 095-535-47-19; 093-015-38-24;  04598-46-851 (Ганна Леонідівна)

Для запису безпосередньо у Наталії Жанталай – дзвонити у вівторок або середу з 9.00 до 18.00 за тел. 095-511-19-94

Докладніше про психотерапевтичні підходи:

Піскова психотерапія

Піскова психотерапія передбачає заняття дорослих та дітей біля спеціальної пісочниці із застосуванням різноманітних іграшок.  Викладаючи та програючи  у піску різноманітні  сюжети, історії, своє бачення проблеми,  людина  має можливість набути навички дивитися на ситуацію зі сторони (з метапозиції) та віднаходити символічні рішення тих життєвих труднощів, які її хвилюють. Придбаний досвід відкладається у свідомості людини і вона його застосовує у вирішенні життєвих ситуацій. З часом  можна відмітити помітні зміни у поведінці людини.  Курс  піскової терапії може складати від 10 до 50 зустрічей: все залежить від бажання самої людини працювати над собою, від результату, до якого прагне людина, від  її  психологічних можливостей та здатності рефлексувати. (Жанталай Наталія)

Поведінкова психотерапія

Реагуючи на зовнішні стреси, ми виробляємо в собі певну модель поведінки – звичну реакцію, не завжди правильну. Ця модель поведінки в свою чергу сама здатна викликати симптоми будь-якого порушення. Але звичку можна не тільки виробити – її можна позбутися. І здобути нову – більш правильну і корисну: як долати труднощі без   хвороб, нових стресів і труднощів. (Марія Фабрічева, докладніше)

 Когнітивна психотерапія

Когнітивність – це здатність людини сприймати себе і навколишній світ. Це мислення, яке визначає поведінку людини. Як бачить людина навколишній світ? Чому вона страждає від нерозуміння? Що народжує в ній страх, смуток, злість, веселощі, радість? Коли вона щаслива? Кожна людина по-різному бачить своє оточення. Один і той же предмет, побачений різними людьми, може бути описаний по-різному. Для прикладу: двоє людей, дивлячись на дитячий м’ячик, описують його колір; один говорить, що він блакитний, другий – що синій. Це залежить від накопиченої ними інформації, життєвого досвіду і не впливає на його емоційне життя. Одна й та сама подія може викликати в різних людях різні емоції. Те, що у одного викликає посмішку, для іншого може стати справжньою трагедією. Настрій і поведінка людини визначається тим, як вона сприймає навколишній світ. Негативні думки, що виникають в різних ситуаціях, отруюють життя людини, роблять її нещасною. Навчитися боротися з такими думками допомагає когнітивна психотерапія – підхід, який дозволяє людині розпізнавати і змінювати свої помилкові розумові процеси.  Аналізуючи життєві ситуації, моделюючи ймовірні, схожі, але з іншими результатами, людина починає застосовувати інше мислення в подальшому житті.  (Людмила Книш, докладніше)

 Наративне консультування

Основа наративної терапії – наративна метафора: люди осмислюють своє життя, включаючи до нього інших людей і події через наративи – тобто історії, які вони розповідають іншим і собі, а також історії, які вони вже розповіли. Таким чином, наративи про інших чи про себе формують досвід, а відтак – життя. Людські наративи – це їх реальність. Ми народжуємося у домінуючих наративах нашої культури, певних істинах, які сприймаємо на віру і включаємо у свій світ – і живі наративи особистості підкоряються домінуючому наративу. Відповідно завдання наративного терапевта – допомогти людям «деконструювати» історії, які керують їхнім життя; звільнитися від обмежуючих, деспотичних історій з тим, щоб проживати історії, обрані самостійно.  (Климчук В.О., докладніше)


 

Ще за темою: